DSC 0245

banner wam fsd 1

kpw baner

Rozwój umiejętności teatralnych w Akademii Młodzieżowej

warsztatyJedną z metod stosowanych w Akademii Młodzieżowej jest praca nad rozwojem zainteresowań. Ważnym elementem tego programu jest rozwój zainteresowań teatralnych. Obecnie w AM działają cztery grupy teatralne: w Lublinie, Końskowoli, Jastkowie i Bychawie. Misją każdej z nich jest działanie na chwałę Boga i głoszenie Ewangelii. Realizując ją, studenci uczestniczą w warsztatach ze specjalistami z branży i przygotowują przedstawienia teatralne – uczą się ról, wykonują scenografię, pracują nad muzyką i oświetleniem, promują swoje spektakle.

Dzięki takim zajęciom, młodzi ludzie nabywają umiejętności aktorskie, pokonują tremę na scenie, pracują nad wymową oraz kształtują umiejętności reżyserskie. Ważne jest również to, że podczas zajęć uczą się, jak pracować w grupie, co nie jest łatwe. Młody człowiek powinien mieć poczucie sukcesu, świadomość rozwoju oraz musi też dobrze czuć się w gronie rówieśników. Dlatego podczas każdych warsztatów teatralnych podkreśla się, że celem jest zadowolenie z tego, co robimy, a więc z pogłębiania tych umiejętności oraz ewangelizowania. Stojąc na scenie, młodzież uczy się przełamywać stres związany z wystąpieniem przed publicznością, co na pewno przyda się w dorosłym życiu. Interpretacja scenariusza rozwija kreatywność oraz rozbudza wyobraźnię. Zaś nauka tekstu dodatkowo poprawia koncentrację i pamięć. Przez teatr więc można uzyskać więcej niż byśmy chcieli.
 
W dniu 25 kwietnia br dla wszystkich grup teatralnych Akademii Młodzieżowej zostały zorganizowane warsztaty branżowe z Panem  Michałem Stanowskim. Zajęcia rozpoczęły się od przekazania wiedzy teoretycznej o teatrze oraz jego elementach. Dzięki temu młodzi ludzie lepiej rozumieją to, co robią. Przez kilka godzin młodzież doskonaliła swoje umiejętności aktorskie, robiła ćwiczenia na zaufanie oraz "przeniosła się" do średniowiecznego Krakowa, co nauczyło ich poznawać klimat miejsca konkretnej akcji.
Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć z w/w zajęć.
 
 
 

 Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo
ul. Jezuicka 4/9
  20-113 Lublin

KRS 0000094228
REGON 004173022
NIP 712-01-67-025