DSC 0245

banner wam fsd 1

kpw baner

O Akademii Młodzieżowej

idealy AM

 

 

Akademia Młodzieżowa to program wychowawczy oparty na rozwijaniu zainteresowań. Skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i licealnych. Przebywając w Akademii młodzież rozwija się i zdobywa kolejne umiejętności. Program kończy się wraz z ukończeniem szkoły ponadgimnazjalnej, koronacją „Koroną Polskiego Wychowania”. Wcześniej studenci zdobywają do Korony kolejne „muszle” i „perły”, które poświadczają ich stały rozwój.

 

Ośrodki Akademii Młodzieżowej
W Archidiecezji Lubelskiej działa 5 parafialnych ośrodków Akademii Młodzieżowej:
w Lublinie, Bychawie, Łęcznej, Końskowoli i Świdniku.

 

Rozwijanie zainteresowań
W Akademii Młodzieżowej prowadzone są grupy zainteresowań:
Grupa teatralna – uczy umiejętności gry aktorskiej, umożliwia udział w festiwalach teatralnych, ćwiczy umiejętność pokonywania tremy i wystąpień publicznych.
Grupa medialna – pozwala poznać tajniki przygotowywania scenariuszy i reżyserii magazynów telewizyjnych, uczy pracy z kamerą i światłem oraz montażu materiałów wideo.
Szkolenie liderów – to nauka podstaw organizacji i zarządzania, możliwość sprawdzenia się w roli przewodniczącego grupy oraz udziału w ciekawych działaniach społecznych.

 

Formacja religijna
W ramach programu formacji religijnej studenci Akademii Młodzieżowej biorą udział w katechezach oraz praktykach religijnych. Zdobywają kolejne „perły”: Kerygmat, Pustynia i Apostolat.
Z inicjatywy młodzieży powstało Bractwo Różańcowe Akademii Młodzieżowej, którego nabożeństwa odbywają się comiesięcznie w każdym Ośrodku Akademii Młodzieżowej.
Tradycją są również wspólne rekolekcje adwentowe oraz wielkopostne w Centrum Dobrego Wychowania w Motyczu Leśnym.

 

Wizualizacja   Droga Rozwoju 03

 Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo
ul. Jezuicka 4/9
  20-113 Lublin

KRS 0000094228
REGON 004173022
NIP 712-01-67-025