Szkoła Świętego Mikołaja
To kurs dla Ciebie!

Szkoła relacji, przywództwa, kształcenia charakteru i skutecznego działania w oparciu o Pismo Święte.
Unikatowy, bezpłatny program rozwojowy dla osób żyjących z ludźmi i dla ludzi, małżonków, rodziców, liderów grup, animatorów i wszystkich, którzy chcą nimi zostać.
Jest to biblijna szkoła liderów życia rodzinnego i społecznego, chcących realizować i pomnażać swoje talenty na rzecz ludzi, z którymi żyją.

Weź udział w Szkole Świętego Mikołaja!

I jak Święty Mikołaj dawaj ludziom wokół Ciebie to, co najważniejsze!

Na Wasze zgłoszenia czekamy do 25 października 2023 (środa).

Czego się nauczysz?

Uczestnicząc w Szkole zdobędziesz kompetencje w ramach 4 szerokich zagadnień.

Prawdziwe Relacje

Komunikacja. Sztuka prawdziwej rozmowy. Rozumienie drugiego człowieka. Rozwiązywanie konfliktów. Podstawy metody tutoringu.

Autentyczne Przywództwo

Budowanie autorytetu. Pozytywna dyscyplina. Praca z grupą. Budowanie motywacji.

Kształcenie Charakteru

Uczenie zaangażowania w życie społeczne. Troska o innych i o dobro wspólne. Uczenie wytrwałości i pracowitości. Pokonywanie swoich słabości.

Skuteczne Działanie

Kształtowanie samoświadomości. Odkrywanie i wzmacnianie talentów. Uczenie myślenia. Poznawania konkretnych programów działań wychowawczych.

Szkoła ma charakter stacjonarnych zjazdów odbywających się w pomieszczeniach Parafii Świętego Mikołaja w Lublinie oraz praktyki działania społecznego w wymiarze dostosowanym do Twoich możliwości czasowych.

(w tle video nasz kościół parafialny na Wzgórzu Czwartek)

O Szkole Świętego Mikołaja

Szkoła Świętego Mikołaja to unikatowy, bezpłatny program rozwojowy dla osób żyjących z ludźmi i dla ludzi, małżonków, rodziców, liderów grup, animatorów i wszystkich, którzy chcą nimi zostać.

Szkoła to intensywny kurs relacji, przywództwa, kształcenia charakteru i skutecznego działania w oparciu o Pismo Święte, w ramach którego uczestnicy nabywają wiedzę i umiejętności niezbędne do budowania trwałych relacji, wychowania, pracy z grupą i drugim człowiekiem.

Jest to biblijna szkoła liderów życia rodzinnego i społecznego, chcących realizować i pomnażać swoje talenty na rzecz ludzi, z którymi żyją – tak jak święty Mikołaj.


Patronem naszej Szkoły jest święty Mikołaj. Obecnie postać ta kojarzy się nam z kimś, kto przynosi prezenty – bo jak głosi legenda żyjący na przełomie III i IV wieku biskup Miry – rozdawał potrzebującym (a zwłaszcza dzieciom) swój majątek. Mało kto wie, że obecny pop-kulturowy wizerunek świętego Mikołaja jako sympatycznego nieco grubego staruszka z białą brodą w czerwonym stroju został spopularyzowany przez producenta Coca-Coli w latach ‘30. XX wieku, choć zwyczaj dawania prezentów w okolicy Świąt Bożego Narodzenia sięga już czasów średniowiecza.

W przekazie masowej kultury nieco zapomnieliśmy, że prawdziwy święty Mikołaja nie tylko dbał o potrzeby materialne, ale przede wszystkim o potrzeby wyższe, rozwojowe i duchowe. A co jest najlepszym i najbardziej trwałym prezentem? Czy nowy smartfon, który zaraz się popsuje? Nowy komputer do gier? Markowe ubrania? Nowy rower?

Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę, że najlepszym prezentem jaki możemy dać drugiemu człowiekowi (zwłaszcza młodemu) jest dobre wychowanie, jest dobrze ukształtowany charakter, są aktywne postawy myślenia, współpracy, aktywności i wytrwałości, jest miłość w rodzinie i wzrastanie w dobrym środowisku, jest szczęśliwe dzieciństwo, w którym zachowana jest równowaga pomiędzy obowiązkami i zabawą.

Właśnie dlatego Parafia Świętego Mikołaja wspólnie z innymi organizacjami społecznymi działającymi w Lublinie utworzyła Szkołę Świętego Mikołaja – bo tak jak prawdziwy święty Mikołaj, chcemy dawać innym, przede wszystkim dzieciom, młodzieży i rodzinom to, co najważniejsze. A najlepiej zrobimy to, kiedy przygotujemy małżonków, rodziców, liderów grup, animatorów i inne zainteresowane osoby do dzielenia się swoimi talentami z innymi.

Szkoła Świętego Mikołaja to propozycja dla Ciebie, jeśli chcesz:

– niezależnie od tego, ile masz lat i co robisz w życiu, nauczyć się jak być dobrym małżonkiem, rodzicem, wychowawcą i liderem

– nauczyć się budowania swoich relacji, wychowania, pracy zawodowej i pracy z drugim człowiekiem w oparciu o Pismo Święte

– nauczyć się skutecznej pracy z grupą i inspirowania innych

– nauczyć się indywidualnej pracy z człowiekiem, budowania relacji, sztuki prawdziwej rozmowy i wspierania rozwoju człowieka

– pomagać innym odkrywać i realizować talenty, odkrywając i realizują przy tym swoje

poznać ludzi, którzy tak jak Ty, chcą robić coś dobrego

– zdobyć profesjonalne kompetencje potwierdzone zaświadczeniem

Uczestnictwo w Szkole jest bezpłatne!

Terminy zjazdów

Zjazdy odbywają się w piątki w godz. 17:00 – 20:00 oraz soboty 8:00 – 17:00 w pomieszczeniach Parafii Świętego Mikołaja w Lublinie (ul. ks. M. Słowikowskiego 1).

1

27-28 października 2023

2

17-18 listopada 2023

3

15-16 grudnia 2023

Pismo Święte to najlepszy poradnik budowania relacji, wychowania i pracy z drugim człowiekiem! Poznaj je od tej strony!

Organizatorzy Szkoły

Szkołę tworzą doświadczone organizacje zajmujące się wychowaniem i wspieraniem rozwoju człowieka.

Pobierz Księgi Szkoły Świętego Mikołaja

Zapisz się na nasz newsletter i pobierz Księgę Wyzwań Szkoły Świętego Mikołaja – czyli merytoryczny owoc pierwszej edycji Szkoły, w którym znajdziesz aż 52 rozwojowe wyzwania budujące relacje i kształtujące charakter.

Będziemy Cię informować o kolejnych edycjach Szkoły, ciekawych materiałach i innych naszych wydarzeniach.

Możesz pobrać również kolejne nasze publikacje:

Wykładowcy Szkoły

Zajęcia w ramach Szkoły prowadzą doświadczeni eksperci, m.in.:

Wacław Czakon

Psycholog. Założyciel i prezes Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo, dyrektor Akademii Młodzieżowej, wykładowca akademicki. Oddany młodzieży wychowawca. Lider działań społecznych. Autor wielu programów edukacyjnych i wychowawczych. Członek międzynarodowego stowarzyszenia innowatorów społecznych ASHOKA.

ks. Piotr Kawałko

Proboszcz Parafii Świętego Mikołaja w Lublinie. Doświadczony działacz kulturalny i społeczny. Twórca Orszaku Świętego Mikołaja promującego prawdziwy wizerunek Świętego Mikołaja w przestrzeni publicznej.

Kinga i Paweł Ozga

Małżeństwo doświadczonych pedagogów. Instruktorzy programu kształcenia młodzieżowych liderów Akademia Młodzieżowa. Instruktorzy teatralni.

Iwona Grzesiak

Instruktor Akademii Młodzieżowej pracująca na co dzień w Ośrodku w Świdniku. Autorka filmów i konspektów wspomagających katechetów i rodziców umieszczonych na stronie Akademii Młodzieżowej.

Małgorzata Klocek

Szczęśliwa żona, mama, położna, otulająca. Absolwentka Szkoły Świętego Mikołaja.

Zuzanna Szerafin

Żona, mama, chemiczka. Absolwentka Szkoły Świętego Mikołaja.

Michał Czakon

Doktor psychologii, dydaktyk, trener. Pomysłodawca metod edukacyjnych Centrum Dobrego Wychowania i koordynator kursów online i strefy wiedzy. Członek Rady Duszpasterskiej Parafii Archikatedralnej w Lublinie. Autor serii artykułów Biblijna Skuteczność.

Masz pytania?

Napisz lub zadzwoń.
Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Michał Czakon

michalczakon@fsd.lublin.pl
tel.: 513-056-931

Formularz zgłoszeniowy

Kolejna edycja Szkoły Świętego Mikołaja odbędzie się jesienią 2023 roku.

Zapisz się na nasz newsletter i damy Ci znać o rekrutacji.

W celu wzięcia udziału w Szkole Świętego Mikołaja prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

Udział w kursie jest bezpłatny.

Na Wasze zgłoszenia czekamy do 25 października 2023 roku (środa).

Zgłoszenie do Szkoły
Jak myślisz, gdzie najbardziej wykorzystasz kompetencje zdobyte w trakcie Szkoły?
Skąd wiesz o Szkole Świętego Mikołaja? *
Edycja *
*

Opinie o Szkole Świętego Mikołaja

Opinie uczestników poprzednich edycji szkoły

"Kto najlepiej wie jak wychowywać? Pan Jezus. Dzięki Szkole Świętego Mikołaja spojrzałem na znane fragmenty Ewangelii od strony wychowawczej i poznałem metody działania Najlepszego Nauczyciela".
Paweł Czuba
Uczestnik
"Jeżeli chcesz pomagać innym - to właściwe miejsce (pamiętaj dobro wraca). Szukasz przyjaciół - tu ich znajdziesz (i to takich, którzy myślą podobnie). Zależy Ci na rozwoju - będziesz miał okazje by nad nim pracować (nad swoim i wychowanków AM)".
Paweł Szymański
Uczestnik
"Szkoła Świętego Mikołaja okazała się dla mnie poukładaniem wewnętrznego chaosu i przewartościowaniem życia rodzinnego i zawodowego. Szczególną atmosferę stworzyli prowadzący, którzy rzetelnie przygotowali materiał. Poprzez urozmaicone techniki aktywizacji grupy sprawili, iż tak duży zakres wiedzy przyjęłam z entuzjazmem i ciekawością. Informacje, metody pracy, wiedzę, którą zdobyłam wykorzystuję codziennie w życiu".
Kinga Miłosz
uczestniczka
"Szkoła pokazała mi jak efektywnie wspierać młodych ludzi w ich dążeniu do celu. W czasie trwania kursu na podstawie zajęć teoretycznych, podpartych na przykładach, pracowaliśmy z młodzieżą nad wspólnym projektem. Wypracowane metody wspierania mocnych stron i talentów podopiecznego, cechy dobrej komunikacji i budowania autorytetu, przydają się w pracy z ludźmi i w życiu codziennym".
Weronika
Uczestniczka