DSC 0245

banner wam fsd 1

kpw baner

Letnia Szkoła AM 2018 już za nami!

P2250434

Dwa tygodnie letniego obozu AM to zawsze czas wspólnej zabawy, pracy i modlitwy. Tym razem nie było inaczej. Znowu wyjechaliśmy do Libuszy, gdzie nagraliśmy kilka filmów i przygotowaliśmy spektakl pt. "Gość Oczekiwany". Nie było łatwo tego dokonać w tak krótkim czasie, ale rekolekcje i codzienna modlitwa dodawały nam sił. Każdą wolną chwilę spędzaliśmy na wspólnej zabawie, śpiewach i spacerach. Nie obyło się bez wycieczek w góry, podczas których podziwialiśmy piękno stworzone przez Pana. Tyle atrakcji i to tylko w dwa tygodnie. Aż żal było wyjeżdżać!

Czytaj więcej...

Noc Kultury w Końskowoli

 1950104

11 maja 2018 r. w Końskowoli odbyła się Noc Kultury, podczas której prezentowane były historyczne fakty i postaci tej miejscowości w formie scen teatralnych. W organizację tego wydarzenia włączyła się Akademia Młodzieżowa przedstawiając sylwetki końskowolskich Proboszczów, Grzegorza Piramowicza i Franciszka Zabłockiego oraz zarządzającej niegdyś tamtymi ziemiami, Zofii Lubomirskiej.

Czytaj więcej...

Jakub ze Świdnika przyrzeka wierność Ideałom Bóg, Honor, Ojczyzna

IMG 7082

Cała wspólnota Akademii Młodzieżowej niezmiernie cieszy się z faktu, że do naszej grupy dołączył Jakub, który podczas Mszy Św. przyrzekał wierność Ideałom AM. Coraz więcej młodych osób decyduje się razem z nami budować Kościół i Naród. Mamy nadzieję, że będzie nas jeszcze więcej!

Czytaj więcej...

Warsztaty teatralne i medialne

IMG 6889

Studenci Akademii Młodzieżowej szkolą sie teatralnie i medialnie pod okiem specjalistów, by jeszcze lepiej ewangelizować. Zobaczcie, co tym razem robili w Motyczu Leśnym...

Czytaj więcej...

Nowy Student AM w ośrodku w Łęcznej !

phoca thumb l p2100522Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w progi Akademii Młodzieżowej wstąpił nowy Student ! Janek podczas Mszy Św. w parafii pw. św. Barbary w Łęcznej przyrzekał wierność Ideałom Bóg, Honor, Ojczyzna oraz dostał szarfę, która będzie prezentować jego rozwój i zdobyte umiejętności. Cieszymy się, że kolejna młoda osoba chce razem z nami budować Kościół i Naród.

Czytaj więcej...

Rekolekcje wielkopostne 2018 Akademii Młodzieżowej

P2120554Rekolekcje to dla wspólnoty Akademii Młodzieżowej bardzo ważny czas. Tym razem, w dniach 23.-25. marca, młodzież przygotowywała się do Świąt Wielkiej Nocy. Oprócz wysłuchania katechez wygłoszonych przez księdza Macieja Molickiego, Studenci nagrywali filmiki z rozważaniami tajemnic bolesnych różańca świętego oraz poprowadzili Bractwo Różańcowe AM. W ramach Rekolekcji uczestniczyliśmy w obchodach Światowego Dnia Młodzieży w naszej diecezji. Zaczęliśmy od Drogi Krzyżowej na Majdanku, a zakończyliśmy Rekolekcje Mszą Św. w archikatedrze w Lublinie.

 

Czytaj więcej...

Akademia Młodzieżowa bierze udział w próbie pobicia rekordu Guinnessa !

P2110965

14 marca 2018 r. w Warszawie odbyła się próba pobicia rekordu Guinnessa na najdłuższą linię osób prezentujących rozwinięcie liczby Pi. Wśród 620 młodych uczestników nie mogło zabraknąć Akademii Młodzieżowej !

Czytaj więcej...

 Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo
ul. Jezuicka 4/9
  20-113 Lublin

KRS 0000094228
REGON 004173022
NIP 712-01-67-025