DSC 0245

banner wam fsd 1

kpw baner

Nowi absolwenci Akademii Młodzieżowej

IMG 0337Kasia, Ula i Piotrek ukończyli realizację programu Akademii Młodzieżowej i wchodząc w dorosłość, ślubowali wierność ideałom Bóg, Honor i Ojczyzna. To dla nas wielka radość, że te młode osoby pragną żyć według wartości chrześcijańskich. Droga do ślubowania jest wymagająca. Przed młodymi ludźmi z Akademii stawiane są konkretne wymagania z zakresu formacji religijnej i społecznej. Młodzi spędzają wiele godzin pracując nad własnym rozwojem, zdobywaniem nowych umiejętności i przydatnej wiedzy. Wszystko po to, aby mogli wkroczyć w dorosłość z dobrze ukształtowanym systemem wartości. Ślubowanie jest zwieńczeniem kilku lat działań w Akademii. Jesteśmy pewni, że Kasia, Ula i Piotrek wchodzą w nowy etap życia dobrze przygotowani. Już niedługo rozpoczną naukę na studiach, a umiejętności zdobyte w Akademii z pewnością przydadzą się im w przyszłości. Wierzymy, że będą twórczo zmieniać świat na lepsze, wszędzie tam, gdzie zaprowadzi ich życie. 

Letnia Szkoła Dobrego Wychowania

IMG 0337Ponad 60 młodych osób spędziło dwa intensywne tygodnie w Jaśliskach, urokliwej miejscowości położonej w Beskidzie Niskim. W czasie obozu młodzi formowali się religijnie oraz angażowali się w działania medialne i teatralne. W tak krótkim czasie grupa medialna przygotowała aż 6 produkcji filmowych o tematyce religijnej i społecznej, a grupa teatralna przedstawiła na scenie III część Dziadów A. Mickiewicza. Bardzo ważnym elementem każdej Letniej Szkoły są rekolekcje. W tym roku poprowadził je ks. Maciej Molicki. Cieszy nas fakt, że pod koniec obozu aż 10 młodych osób przyjęło Kerygmat tzn. wyznało wiarę w Jezusa Chrystusa. Podczas dwutygodniowego pobytu w Jaśliskich nie zabrakło czasu na relaks. Młodzież zwiedziła malowniczą okolicę i wyjątkowe miejsca, jak np. Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce czy Sanktuarium św. Michała i bł. ks. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym. Wieczory młodzież spędzała na wspólnych zabawach. To był bardzo owocny czas!

Pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej

 

IMG 0337 W czerwcu Akademia Młodzieżowa odwiedziła Sanktuarium Matki Bożej Pacławskiej. Wraz z rodzinami pielgrzymowaliśmy do Kalwarii Pacławskiej, by zawierzyć Matce Bożej nasze rodziny, dzieło dobrego wychowania młodego pokolenia oraz podziękować Bogu za miniony rok szkolny. Po wspólnej Mszy Świętej i nabożeństwie Bractwa Różańcowego Akademii Młodzieżowej w tym wyjątkowym miejscu został odczytany Akt Zawierzenia, w którym powierzyliśmy Matce Bożej wszystkie działania Akademii Młodzieżowej. Uczestnicy pielgrzymki dziękowali za zakończony rok szkolny, za wszystkie zesłane łaski.

Studenci AM angażują rówieśników w poznawanie historii

IMG 0337 W ramach promowania postaw patriotycznych młodzież przygotowała ogólnopolski konkurs historyczny pt. „Bohaterowie Niezłomni”. Ponad 20 młodych osób zaangażowało się w przygotowanie 6 filmików historycznych o żołnierzach wyklętych. W każdym z filmików zawarte zostało pytanie dotyczące biografii bohatera, na które później uczestnicy konkursu musieli odpowiedzieć. Do konkursu przystąpiło blisko 600 młodych osób z całej Polski.W ramach promowania postaw patriotycznych młodzież przygotowała ogólnopolski konkurs historyczny pt. „Bohaterowie Niezłomni”. Ponad 20 młodych osób zaangażowało się w przygotowanie 6 filmików historycznych o żołnierzach wyklętych. W każdym z filmików zawarte zostało pytanie dotyczące biografii bohatera, na które później uczestnicy konkursu musieli odpowiedzieć. Do konkursu przystąpiło blisko 600 młodych osób z całej Polski. Dzięki ciekawej metodzie konkursu filmowego młodzież miała okazję zgłębić historię polskich żołnierzy walczących o wolność Polski, a także rozwijać umiejętności medialne. Zagadki konkursowe można obejrzeć tu.

Młodzież uczciła Święto 3 Maja

IMG 0337 Młodzież z Akademii Młodzieżowej zorganizowała obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Było to wyjątkowe wydarzenie – poprzedziły je warsztaty historyczne oraz szkolenie organizacyjne – wszystko po to, by od podstaw zaprezentować młodym różnorodne pomysły na organizację takich obchodów we własnych społecznościach lokalnych. Młodzież zgłębiała historię uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz poznała okoliczności, w jakich Matka Boża została ogłoszona Królową Polski. Wspólny siłami została przygotowana uroczysta uczta, na której nie zabrakło tradycyjnych potraw oraz programu artystycznego złożonego z patriotycznych pieśni i wierszy polskich poetów. Przedmiotem warsztatów były również ćwiczenia organizacyjne, planowanie, podział zadań oraz sprawne ich wykonanie. Każdy z uczestników odpowiadał za wykonanie wcześniej zaplanowanych zadań.

Nowi członkowie Akademii Młodzieżowej

IMG 0337 W ostatnim czasie aż 20 młodych osób złożyło przyrzeczenie wierności ideałom Bóg, Honor i Ojczyzna. Wszyscy oni otrzymali szarfy, symbole realizacji naszego programu wychowawczego. Tym samym kandydaci zostali oficjalnie włączeni do grona Akademii Młodzieżowej. Złożenie przyrzeczenia następuje po semestrze pobytu w Akademii. W tym czasie młoda osoba wchodzi w przyjazna grupę rówieśniczą, od podstaw poznaje realizowany program. Oficjalny akt przyrzeczenia jest wyrazem chęci rozwijania się w duchu wartości Bóg, Honor i Ojczyzna. Serdecznie gratulujemy nowym studentom, którzy zdecydowali się kroczyć drogą ideałów.

Stypendia na nowy semestr rozdane!

IMG 0337 Początek semestru stanowi okazję do oficjalnego ogłoszenia listy stypendystów funduszu Skarbiec Dobrego Wychowania. Oceniając starania, włożony wysiłek i osiągnięte wyniki komisja stypendialna wskazuje wyróżniających się młodych ludzi, którzy osiągają dobre wyniki w nauce, cechują się wzorową postawą moralną oraz dbają o rozwój swoich umiejętności. Comiesięcznym stypendium w semestrze zimowym 2018/2019 zostało nagrodzonych dziewięć młodych osób: Sylwia, Paulina, Iza, Ola, Zuzia, Kasia, Ola, Kuba i Piotrek. W imieniu stypendystów dziękujemy ludziom dobrej woli, którym bliska jest idea dobrego wychowania młodego pokolenia Polaków. Bez Waszego zrozumienia i wsparcia realizacja naszej misji byłaby niemożliwa. Dziękujemy!

Zimowa Szkoła Akademii Młodzieżowej

IMG 0337Wbrew pozorom ferie zimowe to dla podopiecznych fundacji czas intensywnej pracy. Podczas tegorocznej przerwy międzysemestralnej 50-osobowa grupa młodzieży wyjechała do Mchawy w Bieszczadach, by tam intensywnie pracować nad doskonaleniem swoich umiejętności, wspólnie się modlić, ale też dobrze się bawić w towarzystwie rówieśników. W trakcie tygodniowego pobytu młodzież z grup teatralnych pracowała nad przedstawieniem Król wschodzącego słońca, a grupy medialne przygotowały specjalny magazyn, w którym przedstawiły m.in. ciekawą historię parafii w Mchawie. Podsumowaniem tych działań była oficjalna premiera spektaklu i magazynu w miejscowym kościele. Ważnym elementem obozu były także rekolekcje, które poprowadził ks. Emil Szurma. Mimo tak wielu aktywności nie zabrakło okazji do dobrej zabawy takich jak wieczorne integracje czy krajoznawcza wyprawa do Roztok Dolnych.

 Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo
ul. Jezuicka 4/9
  20-113 Lublin

KRS 0000094228
REGON 004173022
NIP 712-01-67-025