DSC 0245

banner wam fsd 1

kpw baner

Szkolenia medialne i teatralne online

na strone fotoW ostatnim czasie, młodzież Akademii, nadal pozostając w swoich domach, mogła uczestniczyć w zorganizowanych przez wychowawców warsztatach medialnych i teatralnych.
Grupa medialna przeszła szkolenia m.in. z zakresu montażu, scenopisarstwa, dziennikarstwa, reżyserii, zaś grupa teatralna rozpoczęła przygotowania do wystawienia „Wesela” Wyspiańskiego, którego premiera zaplanowana jest na jesień.
Trwają także przygotowania do uruchomienia katechez online dla młodzieży w ramach formacji religijnej.

Młodzież intensywnie realizuje program Akademii Młodzieżowej


22 04 2020 Artykuł AM 1Mimo ograniczeń spowodowanych pandemią koronawirusa młodzież nadal intensywnie realizuje program Akademii Młodzieżowej. Codziennie o godz. 19.30 studenci łączą się online i wspólnie odmawiają 10 różańca w intencji ustania epidemii. Do modlitwy dołączają również pracownicy Fundacji, a także rodzice i absolwenci Akademii oraz księża.

Raz w tygodniu, w sobotę o godz. 20.30 w kościele św. Mikołaja w Lublinie odbywa się nabożeństwo Bractwa Różańcowego. W łączności z całym Kościołem młodzież modli się o ustanie epidemii, a także zawierza wszystkie intencje z krucjaty modlitewnej za młode pokolenie. Transmisję z nabożeństwa można obejrzeć na kanale Akademii na youtube: TelewizjaAM.
Prowadzone są również szkolenia medialne i teatralne w formie online.

Nowi absolwenci Akademii Młodzieżowej

IMG 0337Kasia, Ula i Piotrek ukończyli realizację programu Akademii Młodzieżowej i wchodząc w dorosłość, ślubowali wierność ideałom Bóg, Honor i Ojczyzna. To dla nas wielka radość, że te młode osoby pragną żyć według wartości chrześcijańskich. Droga do ślubowania jest wymagająca. Przed młodymi ludźmi z Akademii stawiane są konkretne wymagania z zakresu formacji religijnej i społecznej. Młodzi spędzają wiele godzin pracując nad własnym rozwojem, zdobywaniem nowych umiejętności i przydatnej wiedzy. Wszystko po to, aby mogli wkroczyć w dorosłość z dobrze ukształtowanym systemem wartości. Ślubowanie jest zwieńczeniem kilku lat działań w Akademii. Jesteśmy pewni, że Kasia, Ula i Piotrek wchodzą w nowy etap życia dobrze przygotowani. Już niedługo rozpoczną naukę na studiach, a umiejętności zdobyte w Akademii z pewnością przydadzą się im w przyszłości. Wierzymy, że będą twórczo zmieniać świat na lepsze, wszędzie tam, gdzie zaprowadzi ich życie. 

Letnia Szkoła Dobrego Wychowania

IMG 0337Ponad 60 młodych osób spędziło dwa intensywne tygodnie w Jaśliskach, urokliwej miejscowości położonej w Beskidzie Niskim. W czasie obozu młodzi formowali się religijnie oraz angażowali się w działania medialne i teatralne. W tak krótkim czasie grupa medialna przygotowała aż 6 produkcji filmowych o tematyce religijnej i społecznej, a grupa teatralna przedstawiła na scenie III część Dziadów A. Mickiewicza. Bardzo ważnym elementem każdej Letniej Szkoły są rekolekcje. W tym roku poprowadził je ks. Maciej Molicki. Cieszy nas fakt, że pod koniec obozu aż 10 młodych osób przyjęło Kerygmat tzn. wyznało wiarę w Jezusa Chrystusa. Podczas dwutygodniowego pobytu w Jaśliskich nie zabrakło czasu na relaks. Młodzież zwiedziła malowniczą okolicę i wyjątkowe miejsca, jak np. Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce czy Sanktuarium św. Michała i bł. ks. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym. Wieczory młodzież spędzała na wspólnych zabawach. To był bardzo owocny czas!

Pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej

 

IMG 0337 W czerwcu Akademia Młodzieżowa odwiedziła Sanktuarium Matki Bożej Pacławskiej. Wraz z rodzinami pielgrzymowaliśmy do Kalwarii Pacławskiej, by zawierzyć Matce Bożej nasze rodziny, dzieło dobrego wychowania młodego pokolenia oraz podziękować Bogu za miniony rok szkolny. Po wspólnej Mszy Świętej i nabożeństwie Bractwa Różańcowego Akademii Młodzieżowej w tym wyjątkowym miejscu został odczytany Akt Zawierzenia, w którym powierzyliśmy Matce Bożej wszystkie działania Akademii Młodzieżowej. Uczestnicy pielgrzymki dziękowali za zakończony rok szkolny, za wszystkie zesłane łaski.

Studenci AM angażują rówieśników w poznawanie historii

IMG 0337 W ramach promowania postaw patriotycznych młodzież przygotowała ogólnopolski konkurs historyczny pt. „Bohaterowie Niezłomni”. Ponad 20 młodych osób zaangażowało się w przygotowanie 6 filmików historycznych o żołnierzach wyklętych. W każdym z filmików zawarte zostało pytanie dotyczące biografii bohatera, na które później uczestnicy konkursu musieli odpowiedzieć. Do konkursu przystąpiło blisko 600 młodych osób z całej Polski.W ramach promowania postaw patriotycznych młodzież przygotowała ogólnopolski konkurs historyczny pt. „Bohaterowie Niezłomni”. Ponad 20 młodych osób zaangażowało się w przygotowanie 6 filmików historycznych o żołnierzach wyklętych. W każdym z filmików zawarte zostało pytanie dotyczące biografii bohatera, na które później uczestnicy konkursu musieli odpowiedzieć. Do konkursu przystąpiło blisko 600 młodych osób z całej Polski. Dzięki ciekawej metodzie konkursu filmowego młodzież miała okazję zgłębić historię polskich żołnierzy walczących o wolność Polski, a także rozwijać umiejętności medialne. Zagadki konkursowe można obejrzeć tu.

Młodzież uczciła Święto 3 Maja

IMG 0337 Młodzież z Akademii Młodzieżowej zorganizowała obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Było to wyjątkowe wydarzenie – poprzedziły je warsztaty historyczne oraz szkolenie organizacyjne – wszystko po to, by od podstaw zaprezentować młodym różnorodne pomysły na organizację takich obchodów we własnych społecznościach lokalnych. Młodzież zgłębiała historię uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz poznała okoliczności, w jakich Matka Boża została ogłoszona Królową Polski. Wspólny siłami została przygotowana uroczysta uczta, na której nie zabrakło tradycyjnych potraw oraz programu artystycznego złożonego z patriotycznych pieśni i wierszy polskich poetów. Przedmiotem warsztatów były również ćwiczenia organizacyjne, planowanie, podział zadań oraz sprawne ich wykonanie. Każdy z uczestników odpowiadał za wykonanie wcześniej zaplanowanych zadań.

Nowi członkowie Akademii Młodzieżowej

IMG 0337 W ostatnim czasie aż 20 młodych osób złożyło przyrzeczenie wierności ideałom Bóg, Honor i Ojczyzna. Wszyscy oni otrzymali szarfy, symbole realizacji naszego programu wychowawczego. Tym samym kandydaci zostali oficjalnie włączeni do grona Akademii Młodzieżowej. Złożenie przyrzeczenia następuje po semestrze pobytu w Akademii. W tym czasie młoda osoba wchodzi w przyjazna grupę rówieśniczą, od podstaw poznaje realizowany program. Oficjalny akt przyrzeczenia jest wyrazem chęci rozwijania się w duchu wartości Bóg, Honor i Ojczyzna. Serdecznie gratulujemy nowym studentom, którzy zdecydowali się kroczyć drogą ideałów.

 Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo
ul. Jezuicka 4/9
  20-113 Lublin

KRS 0000094228
REGON 004173022
NIP 712-01-67-025